HAKKIMIZDA

 Our company started its activities in 2008 in Ankara and has grown rapidly in the sector with its successful success in years, taking its place in the top position in confectionery and chocolate products.

    Lollipop Candy, Apple Candy, Cotton Candy Ottoman Candy, Jelly Candy, Turkisk Delight Types(lokum), Marshmallow and Marshmallow lolllipops, Drage (almond drages and all). Varieties and Chocolate products are offered for sale in wholesale and retail. Since 2011, besides the domestic market, imports and exports have also been introduced in many countries of the world, introducing the brand name of  Binşan Şekerleri,  Bibi Candy and Bibi Marshmallow and has started to put its name among the giant brands of the world by serving in many international destinations.

       Binsan Şekerleri, a partner to the e-commerce site of sekersepetim.com with an investment of 2.6 million USD in 2016, has been one of the fastest growing companies in e-commerce sector.

       As of 2018, 15.000 m2 of closed area is being produced and our exports are increasing rapidly to 112 countries.

Ahenk Sokak No:7 Çankaya  Ankara 06680 TR

+90.3124280128

info@binsansekerleri.com

Our Info

     Firmamız 2008 yıllında Ankara da faaliyetlerine başlamış olup yıllar içerisinde göstermiş olduğu başarı ile sektörde hızla büyüyerek bugün şekerleme ve çikolata ürünlerinde en üst sırada yerini almıştır.

    Toptan ve perakende olarak satışa sunulan Lolipop Şeker, Elma Şeker, Pamuk Şeker, Osmanlı Macun Şekeri, Jöle Şeker, Lokum Çeşitleri, Marshmallow, Draje Çeşitleri ve Çikolata ürün gamıyla hizmet vermektedir. 2011 yılından bu yana iç piyasanın yanı sıra ithalat ve ihracata da yönelerek dünyanın bir çok ülkesinde Binşan Şekerleri,  Bibi Candy ve Bibi Marshmallow markasıni tanıtmış Uluslararası birçok noktada hizmet vererek adını dünyanın dev markaları arasına sokmayı başarmıştır.

       2016 yılında 2,6 milyon USD yatırımla sekersepetim.com e-ticaret sitesine ortak olan Binşan Şekerleri e-ticaret sektörünün hızla büyüyen firmaları arasında yerini almıştır.

       2018 yılı itibariyle 15.000 M2 kapalı alanada üretim yapılmakta olup 112 ülkeye ihracatımız hızla artmaktadır.